Aktualności

2018-11-02

Kolejne nazwiska do składu Voster ATS na 2019

Szymon Krawczyk, Adrian Banaszek i Krzysztof Parma to kolejni zawodnicy, którzy pozostaną w składzie Voster ATS Team na sezon 2019.

Krzysztof Parma jest w ekipie od samego początku i to on powołał ją do istanienia. Dla Krawczyka będzie to trzeci rok w biało-zielonych barwach, a dla Banaszka – drugi.

Mariusz Witecki, dyrektor sportowy ekipy, tak komentuje decyzję o przedłużeniu kontraktów:

- Szymon Krawczyk to bardzo perspektywiczny zawodnik. Mimo, że jest najmłodszy w ekipie, na wyścigach udowadnia, że jazdą i pomyślunkiem nie ustępuje starszym kolegom. Jest szybki, ale także radzi sobie w cięższym terenie – może przejechać go z czołówką i zafiniszować. Dobrze jeździ również na czas, więc może być zawodnikiem wszechstronnym. Z kolei swój potencjał jako kolarz torowy potwierdził w tym roku sięgając po brąz mistrzostw Europy elity w wyścigu eliminacyjnym. Ten sezon będzie dla niego ważny, bo jest to rok przedolimpijski. Szymon będzie walczył o kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie i na pewno go w tym wspomożemy i spróbujemy połączyć to z jego ściganiem na szosie.

- Adrian Banaszek dostał szansę w tym roku i mimo trudnej pierwszej części sezonu, w drugiej udowodnił, że ma duże możliwości. Prawda jest taka, że w bezpośredniej walce na ostatnich 200 m przed metą jest jednym z najszybszych kolarzy w Polsce, dlatego zależało nam, żeby pozostał w ekipie. Uzupełniamy skład tak, żeby miał możliwie najlepsze wsparcie na finiszu. Jeśli wszystkie tegoroczne czwarte miejsca zamieni w przyszłym roku na pierwszą trójkę, to będzie miał naprawdę udany sezon.

- W przypadku Krzysztofa Parmy, oczywiście sprawa jest jasna, bo ekipa nie istniałaby bez niego. To jeżdżący manager drużyny, który z jednej strony odpowiedzialny jest za sprawy finansowe, a z drugiej jest zawodnikiem, który późno zaczął swoje ściganie, ale od którego zacięcia może się uczyć nie jeden kolarz. Z roku na rok robi postępy i sprawdza się na trasie jako pomocnik.

Oprócz Krawczyka, Banaszka i Parmy, w składzie pozostają Mateusz Komar, Mateusz Grabis i Adam Stachowiak. Ekipa ogłosiła również zakontraktowanie Leszka Plucińskiego i Sylwestra Janiszewskiego, a ostatnie dwa nowe nazwiska zostaną podane w najbliższych dniach.

Wróć

Kontakt