Aktualności

2018-11-08

Paweł Franczak w Voster ATS Team

Zdradzamy kolejne nowe nazwisko w składzie Voster ATS Team. Paweł Franczak to dziewiąty zawodnik, który w sezonie 2019 będzie reprezentował biało-zielone barwy.

Franczak ma na swoim koncie zwycięstwa w takich wyścigach jak Memoriał Henryka Łasaka czy Puchar Uzdrowisk Karpackich. Był drugi w Wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków, trzeci w Tour of Estonia i finiszował w TOP10 na etapach Tour de Pologne. W 2014 roku wywalczył tytuł wicemistrza Polski w wyścigu ze startu wspólnego. Ostatni sezon ścigał się w ekipie CCC Sprandi.

Swój transfer komentuje z optymizmem: Do nowej drużyny przychodzę ze dużymi nadziejami i sporymi ambicjami, które w minionym sezonie chyba za bardzo schowałem w kieszeń, przez co nie był on taki, jakbym sobie życzył. Przede wszystkim chciałbym odzyskać radość z kolarstwa i osiągnąć dobre rezultaty dla mnie i swojej nowej drużyny. Bo to jak nic innego mnie motywuje i sprawia, że się realizuję w tym, co robię. Chciałbym nawiązać do swoich najlepszych sezonów jakie w przeszłości miałem. Z większością nowej ekipy znam się bardzo dobrze, będziemy wzajemnie się uzupełniać i nawzajem sobie pomagać. Jestem dość wszechstronnym zawodnikiem, więc powinienem się przydać w różnym terenie. Skład mamy obiecujący i jeśli wykorzystamy to wszystko z głową, może to być dla nas bardzo dobry rok!

Paweł Franczak to po Sylwestrze Janiszewskim i Leszku Plucińskim trzeci nowy zawodnik ekipy Voster ATS. Pytany, czy planuje z początkiem sezonu sięgnąć po czwarte w karierze zwycięstwo w Ślężańskim Mnichu, odpowiada z uśmiechem: Oczywiście wyścig w Sobótce zawsze bardzo mi się podoba i nie mam nic przeciwko, żeby po raz czwarty z rzędu tam wygrać. Sobótka zawsze była bliska mojemu sercu. Myślę, ze sprawiłbym tym sporą radość mojej rodzinie, która zawsze mi tam mocno kibicuje. Ale to tylko jeden z celów na przyszły rok.

Fot. Michał Kapusta/naszosie.pl

Wróć

Kontakt