Aktualności

2018-12-27

Wyścig „Solidarności” i Olimpijczyków w Stalowej Woli

Stalowa Wola to bliskie nam miejsce – tu zlokalizowana jest baza klubu, tu siedzibę mają nasi sponsorzy oraz partnerzy i w tym właśnie mieście zaczęła się historia naszego zespołu.

Podsumowując rok i analizując wyścigi, w których walczyli kolarze Voster ATS Team, jednym z najważniejszych dla nas dni był z pewnością etap Wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków z metą w Stalowej Woli. Dla zawodników zawsze szczególne są wyścigi bądź etapy „u siebie” – w miejscu, z którego pochodzą lub z którym są związani: zawsze w takich sytuacjach na mecie oczekuje rodzina, znajomi, a w naszym przypadku także przedstawiciele sponsorów i śledzący poczynania ekipy kibice. Dlatego zawodnikom mocno zależy, aby pokazać się z jak najlepszej strony. Tak było i tym razem.

To nie pierwszy raz kiedy „Solidarka” gościła w Stalowej Woli. W 2017 roku trzeci etap wyścigu prowadził z Radomia do Stalowej Woli. Tym razem, kibice mieli okazję śledzić etap z Jasła (przez Wiśniową i Sędziszów Małopolski) do Stalowej Woli. Trasa na rok 2019 nie jest jeszcze oficjalnie znana, ale wiemy już, że i tym razem nie zabraknie w jej przebiegu „naszego” miasta. „Solidarka” to jeden z najważniejszych wyścigów kolarskich w Polsce, dlatego miło nam, że właśnie on gości w tych okolicach.

Stalowa Wola nazywana jest Miastem Rowerów z powodu swojej historii, kiedy pracownicy tutejszej huty masowo dojeżdżali do pracy na rowerach. W dzisiejszych czasach, to bardzo dobre miejsce do aktywnego spędzania czasu – również na dwóch kółkach. Przekonaliśmy się o tym nie raz, trenując w tych okolicach oraz ścigając się. Bardzo chętnie wrócimy na stalowowolskie asfalty w sezonie 2019!

Partnerem Klubu jest Lucjusz Nadbereżny - Prezydent Miasta Stalowa Wola

Wróć

Kontakt