Aktualności

2019-03-29

Czas zaczynać sezon 2019!

Dwa wyścigi w Czechach otworzą kalendarz startowy Voster ATS Team. Ekipa ze Stalowej Woli po raz pierwszy sprawdzi nowy skład w Trofeo Cinelli oraz w Pucharze Czech. Zespół zdradza również swoje dalsze plany na pierwszą część sezonu.

W ostatni weekend marca (30-31.03) Voster ATS Team stanie na starcie dwóch czeskich wyścigów jednodniowych. W sobotę rozegrane zostanie Trofeo Cinelli w miejscowości Hlohovec. Tam tradycyjnie następuje pierwsza rozgrzewka, jeszcze przez startem sezonu na polskich szosach. Wyścig rozgrywany jest na rundach, a zawodnicy znają już dobrze trasę z lat ubiegłych. Przypomnijmy, że w sezonie 2018 po finiszu z peletonu triumfował Sylwester Janiszewski, który właśnie dołączył do ekipy Voster ATS, a drugi był Adrian Banaszek. Dzień później rywalizacja przenosi się w okolice Brna, gdzie w ramach Pucharu Czech rozegra się wyścig Velka Bites-Brno-Velka Bites.

Voster ATS w sobotę będą reprezentowali: Adrian Banaszek, Sylwester Janiszewski, Mateusz Grabis, Paweł Franczak, Mateusz Komar, Krzysztof Parma, Leszek Pluciński i Adam Stachowiak. Szóstka na niedzielny wyścig zostanie wyłoniona po sobotnim starciu. W tym czasie Szymon Krawczyk wraz z kadrą Polski wystartuje w belgijskim klasyku Gent-Wevelgem U23.

W kolejny weekend (6-7.04) zespół zainauguruje sezon na polskich szosach – startując w kryterium w Dzierżoniowie oraz w Ślężańskim Mnichu w Sobótce, a następnie w pierwszym polskim wyścigu etapowym Hellena Tour. Wtedy też ściganie rozkręci się na dobre, a kolejne starty to już wyścigi z kalendarza UCI: etapówka Belgrad-Banjaluka w Serbii (UCI 2.1), Grand Prix Polski (UCI 1.2), Memoriał Andrzeja Trochanowskiego i Memoriał Romana Siemińskiego (oba UCI 1.2), Grand Prix Węgier i Grand Prix Słowacji (oba UCI 1.2). Od drugiego weekendu maja aż do przełomu czerwca biało-zieloni zawodnicy ścigać się będą w kolejnych wyścigach etapowych: CCC Tour Grody Piastowskie (UCI 2.2), Bałtyk-Karkonosze Tour (UCI 2.2) i Szlakiem Walk Majora Hubala (UCI 2.1).

Wróć

Kontakt