Aktualności

2019-04-07

Dublet na otwarcie sezonu na polskich szosach!

Dla naszej ekipy to był bardzo udany weekend otwierający sezon na polskich szosach. W sobotę w Dzierżoniowie najlepszy był Paweł Franczak, a Sylwester Janiszewski stanął na najniższym stopniu podium. W niedzielę w Sobótce triumfował Adam Stachowiak, a Szymon Krawczyk był drugim najlepszym młodzieżowcem.

Kryterium w Dzierżoniowie przebiegało dynamicznie. W najważniejszej ucieczce byliśmy reprezentowani przez Mateusza Komara. Ostatecznie jednak na przedostatniej rundzie solowo do ataku ruszył Paweł Franczak i nie pozwolił nikomu odebrać sobie zwycięstwa. Z finiszującej za jego plecami grupy najlepszy był Maciej Paterski, a zaraz za nim Sylwester Janiszewski.

Niedziela należała do Adama Stachowiaka. Tak komentował on zmagania podczas Ślężańskiego Mnicha:

- Czułem się dziś naprawdę dobrze. Nasza ucieczka nawiązała się na drugim okrążeniu. Zaatakowałem wraz z Michałem Podlaskim oraz Arturem Detko, doskoczył do nas zawodnik z Litwy. Współpraca dobrze się układała i powiększaliśmy przewagę. Na trzy okrążenia do mety dojechał do nas Damian Bieniek. Kiedy wjeżdżaliśmy na ostatnią rundę mieliśmy jeszcze dwie minuty zapasu, ale przewaga zaczęła szybko maleć. Zdecydowałem się więc na ponowny atak na ostatnim podjeździe i odjechałem razem z Michałem Podlaskim. Peleton był bardzo blisko, ale czułem podświadomie, że jestem w stanie wygrać ten wyścig. Dodatkowo mocno mobilizowało mnie to, że na mecie czekała moja żona i nasz dzidziuś, który niebawem przyjdzie na świat. To niesamowicie dodawało otuchy i energii. Zaatakowałem z pierwszej pozycji i zwyciężyłem. Cieszymy się bardzo, jako ekipa, bo otwieramy sezon w Polsce z tak zwanym przytupem: w Dzierżoniowie wygrał Paweł, ja w Sobótce i jedziemy dalej, bo są apetyty na kolejne sukcesy.

Fot. Dariusz Krzywański

Wróć

Kontakt