Aktualności

2019-06-21

Adam Stachowiak wygrywa Małopolski Wyścig Górski

Adam Stachowiak zameldował się jako pierwszy na mecie ostatniego etapu Małopolskiego Wyścigu Górskiego i triumfował w klasyfikacji generalnej. Na podjeździe pod Przehybę trzeci był też Leszek Pluciński, a w czołowej dwudziestce finiszowali Mateusz Grabis i Mateusz Taciak.

Tak wyścig komentował dyrektor sportowy Mariusz Witecki w wywiadzie dla portalu Rowery.org:

"Ten wyścig był dla nas od samego początku bardzo udany. Na początek dobre drugie miejsce Mateusza Komara na prologu, gdzie musiał uznać wyższość Maćka Paterskiego. Do tego prowadzenie w klasyfikacji drużynowej po tym kryterium, bo czwarty był jeszcze Mateusz Grabis, a siódmy Sylwek Janiszewski. Także rozpoczęliśmy dobrze.

Później ten pierwszy etap do Wieliczki był ciężki, właściwie bardzo ciężki. Tam, z ucieczki, ułożyła się już klasyfikacja generalna. Wiadomo było, że ostatecznie wszystko rozstrzygnie się między tymi pięcioma pierwszymi zawodnikami.

Nie ukrywam, że my liczyliśmy na tym etapie na zwycięstwo Adama Stachowiaka. Skończyło się na drugim miejscu, które było satysfakcjonujące, ale niedosyt pozostał. Skoncentrowaliśmy się wtedy już tylko na klasyfikacji generalnej.

W sobotę nasza taktyka polegała na tym, żeby jak najbardziej zmęczyć konkurencję. Wysyłaliśmy w odjazd najpierw Mateusza Taciaka. Kiedy widzieliśmy, że ta akcja nie ma większych szans, to w kolejną ucieczkę zabrał się Mateusz Komar.

Na tym ostatnim etapie cała drużyna włożyła wiele wysiłku, by Adam sięgnął po to zwycięstwo. Wszyscy się do tego jakoś przyczynili. Mateusz Taciak razem z Leszkiem Plucińskim bardzo mocno pracowali pod ostatnią górę. Skończyło się na podwójnym zwycięstwem Adama - na etapie i w generalce. Do tego Leszek zajął 3. miejsce na Przehybie, a wysoko byli także Mateusz Grabis i Mateusz Taciak, także jestem bardzo zadowolony."

Całą rozmowę można przeczytać: tutaj.

Wróć

Kontakt