Aktualności

2019-12-10

Nasze miasto - Stalowa Wola

Z Miastem Stalowa Wola jesteśmy ściśle związani od kiedy tylko zakiełkował pomysł powstania projektu kolarskiego. To tutaj się wszystko zaczęło i rozwija się z roku na rok!

Stalowa Wola to miasto i gmina położone w powiecie stalowowolskim w województwie podkarpackim. Miasto powstało przy zakładach metalurgiczno-mechanicznych, powstałych w ramach projektu Centralnego Okręgu Przemysłowego. 

Dzisiaj to jedno z najmłodszych miast polskich, będące spadkobiercą coraz bardziej docenianej tradycji robotniczej. Miasto stale unowocześnia swój wizerunek, rozwija się dynamicznie i wielokierunkowo - dokładnie tak jak nasza drużyna.

Chociaż nasi zawodnicy wywodzą się z różnych części Polski, to miejscem, które ich wszystkich łączy, jest właśnie Stalowa Wola. Tutaj mieści się siedziba klubu. Stąd pochodzi nasz główny sponsor: firma Voster i tutaj siedziby mają firmy Superior Industries (właściciel marki ATS) oraz ABL-Technic.

W tym roku po raz kolejny gościliśmy w Stalowej Woli przy okazji Wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków. Meta jednego z etapów była zlokalizowana w naszym mieście (czwarty odcinek: Skarżysko-Kamienna - Stalowa Wola), a wyścig goszczący na "naszym" terenie to zawsze wielka motywacja dla zawodników, żeby się pokazać i dać kibicom radość oglądania drużyny z regionu.

Stalowa Wola nosi miano Miasta Rowerów, ponieważ niegdyś pracownicy tutejszej huty tłumnie dojeżdżali do pracy właśnie na dwóch kółkach. Tym bardziej cieszymy się, że nasze obecne działania dobrze więc wpisują się w wizję miasta.

Partnerem Klubu jest Lucjusz Nadbereżny - Prezydent Miasta Stalowa Wola

Wróć

Kontakt