Aktualności

2020-01-24

Voster ATS Team w czołówce rankingu UCI Continental Teams

Międzynarodowa Unia Kolarska podała dzisiaj nazwy ekip, które dzięki wysokim lokatom w poszczególnych rankingach będą miały zagwarantowane zaproszenia na wyścigi z kalendarza UCI. W czołowej trójce europejskich zespołów kontynentalnych jest Voster ATS Team.

Swój czwarty sezon działania jako zawodowa grupa kolarska Voster ATS otworzy z trzecią lokatą w rankingu UCI. Pierwsze dwa miejsca zajmują Minsk Cycling Team oraz Elkov-Kasper. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku sporo punktów UCI zgromadzili dla ekipy Paweł Franczak czy Adam Stachowiak, a z nowym sezonem do składu dołączyli m.in. Patryk Stosz, Piotr Brożyna i Paweł Cieślik.

Poza atrakcyjnie wyglądającymi statystykami, miejsce w TOP3 rankingu UCI Continental Teams gwarantuje ekipie zaproszenia na wszystkie wyścigi UCI Europe Tour drugiej kategorii. To pomaga ułożyć kalendarz zgodnie z planami kierujących zespołem.

Tak informację komentuje Mariusz Witecki, dyrektor sportowy Voster ATS Team:
- Bardzo cieszymy się, że jesteśmy w ścisłej czołówce najlepszych drużyn kontynentalnych w Europie. Teraz celem będzie walka o punkty, by obecny sezon również zakończyć na wysokim miejscu w rankingu. Kalendarz startów mieliśmy praktycznie opracowany już przed ogłoszeniem topowej trójki w zestawieniu UCI, ale nie wykluczam wprowadzenia niedużych korekt jeśli dostaniemy jeszcze jakieś interesujące zaproszenia. Wkrótce podamy nasz plan startowy na najbliższe miesiące, ale mogę obiecać, że będzie ciekawie, a w kalendarzu mamy między innymi siedem wyścigów pierwszej kategorii.

Wróć

Kontakt