Aktualności

2020-07-24

Sibiu: Brożyna szósty na górskim etapie

Piotr Brożyna wywalczył bardzo dobre, szóste miejsce na I etapie Sibiu Cycling Tour.

Tak nasz zawodnik komentował zmagania:

- Dzisiejszy etap był naprawdę ciężki. Mieliśmy 185 km z metą na 25-kilometrowym podjeździe. Na początku etapu poszła uciekczka z Wojtkiem Sykałą, co nam odpowiadało - na trasie mieliśmy dwa mniejsze podjazdy, na których można było sprawdzić nogi przed ostatnim decydującym podjazdem. Cały etap spokojnie przejechałem w grupie, koledzy dbali o to, żeby nie brakowało mi jedzenia i picia, za co bardzo im dziękuję.

- Od początku ostatniego podjazdu było mocne tempo narzucone przez kolarzy Bory i Israela. Jest to pierwszy wyścig po przerwie dla większości zawodników, więc każdy chciał się pokazać z jak najlepszej strony. Od początku było mordercze tempo, co od razu zredukowało peleton na mniejsze grupki. Czułem się od dobrze, już na początku zostało nas ośmiu. Zawodnicy z Bory atakowali. W jednej chwili oderwali się w piątkę, ja zostałem z Davide Rebellinem i zawodnikiem z Delko, następnie przeskoczyłem do pierwszej piątki, ale gdy już byłem z nimi zaczęły się kolejne ataki. Zostałem i ponownie jechałem z Davide i z zawodnikiem z Delko. Na 5 km do mety odjechałem im i dojechałem szósty na metę.

- Przepracowałem dobrze okres przygotowawczy przed tym startem, czułem się mocny. Wiedziałem, że mogę powalczyć, ale jak startują mocne ekipy nigdy się nie jest pewnym przed startem. Dopiero na trasie się wszystko wyklarowuje. Wyścig jest naprawdę dobrze obsadzony, przed nami jeszcze ciężkie etapy, na których dam z siebie wszystko.

Fot. Fotografia Piękna

Wróć

Kontakt