Aktualności

2020-07-26

Paweł Franczak na podium GP Kranj

Paweł Franczak kończy bardzo dobrze obsadzone Grand Prix Kranj (UCI 1.2) na trzecim miejscu. Najszybciej w Słowenii finiszował Olav Kooij (Jumbo-Visma Development).

GP Kranj to jednodniowy wyścig, który rozgrywał się na trzynastu 12-kilometrowych rundach. Na starcie stanęło aż 30 drużyn, w tym 25 stanowiły grupy zawodowe. Zespół Voster ATS startował w okrojonym składzie, ponieważ część ekipy ściga się równolegle w Sibiu Cycling Tour. Biało-zielone barwy oprócz Franczaka reprezentowali również: Jakub Murias, Sylwester Janiszewski i Krzysztof Parma.

Tak Paweł Franczak komentował na mecie: - To była bardzo ciekawa, kręta runda: góra-dół, z metą na półkilometrowym podjeździe. Obsada wyścigu według mnie była bardzo mocna i patrząc na listę startową wiedziałem, że o wygraną czy nawet miejsce na podium nie będzie dziś łatwo. Czułem się dość dobrze, a koledzy z drużyny dzielnie mnie osłaniali, abym mógł zafiniszować. Na ostatnim podjeździe pod metę ruszyłem dość wcześnie, ponieważ nie byłem za wysoko ustawiony.

- Myślałem, że będzie ciężko skończyć z dobrym wynikiem, ale wywalczyłem podium, z czego jestem ogromnie zadowolony. Nie jestem jeszcze na pewno w topowej formie i to czuć, ale wierzę, że ze startu na start moja forma będzie się poprawiać. Cieszy mnie ogólna postawa mojej ekipy - każdy z chłopaków wydaje się być solnym ogniwem zespołu, a to dla nas bardzo ważne.

Wróć

Kontakt