Aktualności

2020-08-05

Voster ATS Team na Czech Tour

Po bardzo udanym ściganiu w Rumunii i Bułgarii, ekipę Voster ATS czeka kolejna etapówka. Czech Tour to wyścig UCI 2.1, a na starcie pojawi się sześć zespołów WorldTeam i cztery drużyny prokontynentalne.

Całe zmagania rozgrywane są w okolicach Ołomuńca i potrwają od 6 do 9 sierpnia. Rywalizację otworzy 18-kilometrowa drużynowa jazda na czas w miejscowości Unicov. Drugiego dnia kolarze będą ścigali się na liczącej 194 km trasie ze startem w Prościejowie. Na sobotę zaplanowano najcięższy, ponad 200-kilomerowy etap z kilkoma premiami górskimi na trasie i z metą we Frydku-Mistku. Ostatni dzień zmagań to również podjazdy, 172 km i zakończenie rywalizacji w miejscowości Sternberk.

Drużyna Voster ATS będzie jedynym polskim zespołem w wyścigu. Siedmioosobowy skład ze Stalowej Woli będzie nastawiał się na walkę etapową, a także na pokazanie się w Czechach, z których pochodzi marka Author, wyposażająca ekipę sprzętowo. Równolegle Patryk Stosz i Piotr Brożyna ścigają się w barwach reprezentacji Polski w 77. Tour de Pologne.

Skład Voster ATS Team na Czech Tour:

Paweł Franczak, Paweł Cieślik, Sylwester Janiszewski, Mateusz Grabis, Jakub Murias, Adam Stachowiak, Wojciech Sykała

Wróć

Kontakt