Aktualności

2020-08-24

Mamy brąz mistrzostw Polski!

Paweł Franczak wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski ze startu wspólnego, a Patryk Stosz zameldował się na ósmym miejscu. Mistrzem Polski został Stanisław Aniołkowski (CCC Development).

Krajowy czempionat rozgrywany był w Busku-Zdroju i Kazimierzy Wielkiej. 20 sierpnia kolarze walczyli o medale w jeździe indywidualnej na czas. Na 44-kilometrowej trasie reprezentowali nas Piotr Brożyna i Wojciech Sykała. Piotr wykręcił świetny, piąty rezultat, a Wojtek zajął dwunaste miejsce. Najlepszy tego dnia był Kamil Gradek (CCC Team).

W niedzielę 23 sierpnia zawodnicy rywalizowali ze startu wspólnego. Runda w Kazimierzy Wielkiej okazała się bardzo wymagająca, kręta i wąska, a zadania nie ułatwiały zmienne warunki pogodowe. Startowaliśmy w pełnym składzie. Biało-zieloni cały czas jechali czujnie, w ucieczce walczył Mateusz Grabis. Pod koniec wyścigu sytuacja zmusiła naszych kolarzy do pościgu za trzyosobową grupką zmierzającą do mety. Udało się i do walki o czołowe lokaty mógł ruszyć Paweł Franczak - trzeci na kresce. 

Zdjęcia: Dariusz Krzywański

Wróć

Kontakt