Aktualności

2020-09-07

Sukcesy w Belgarde-Banjaluka i Bałtyk-Karkonosze Tour

W ostatnich dniach rozegrany były dwa wyścigi etapowe z udziałem naszych kolarzy: Belgrade-Banjaluka (UCI 2.1) oraz Bałtyk-Karkonosze Tour (UCI 2.2).

W Serbii oraz Bośni i Hercegowinie kolarze walczyli w czterech etapach. Pierwszy z nich przyniósł nam trzecie miejsce Jakuba Muriasa, który na mecie zameldował się w kilkunastoosobowej czołowej grupie. W kolejnych dwóch dniach mimo, że nasi kolarze pojawiali się w ucieczkach, to brakowało szczęścia w końcówkach. Sylwester Janiszewski i Patryk Stosz finiszowali na czwartym i piątym miejscu.

Wreszcie pech przełamaliśmy na ostatnim etapie. Patryk Stosz próbował swoich sił w ucieczce, która została doścignięta 5 km przed metą. Starczyło jednak czasu, by dobrze ustawić się i rozprowadzić na finisz Sylwka Janiszewskiego, który sięgnął po zwycięstwo etapowe!

Równolegle druga część ekipy ścigała się w kraju. W tym roku Bałtyk-Karkonosze Tour został skrócony do trzech etapów. Tam kluczowy okazał się być trzeci dzień rywalizacji, na który szykował się Adam Stachowiak. Z pomocą kolegów z ekipy walczył do samej mety w Piechowicach, by tam sięgnąć po trzecie miejsce na etapie i takie samo w klasyfikacji generalnej.

Kolejny przystanek tego sezonu: Wyścig "Solidarności" i Olimpijczyków!

Zdjęcia: Dariusz Krzywański

Wróć

Kontakt