Aktualności

2020-10-12

Voster ATS Team podsumowuje sezon 2020

Medal mistrzostw Polski, wygrany Tour of Bulgaria, miejsca na podium najważniejszych polskich wyścigów i koszulka najlepszego górala Tour de Pologne. Ekipa Voster ATS podsumowuje najbardziej specyficzny sezon kolarski od lat.

- To nie był łatwy sezon, ani dla nas, ani dla żadnej z ekip, z którymi się ścigamy – komentuje Mariusz Witecki, dyrektor sportowy. - Mimo to, mogę powiedzieć, że jestem zadowolony zarówno z wyników, jak i z ogólnego poziomu sportowego, jaki prezentowali nasi kolarze. Bardzo dobrze przepracowali czas bez wyścigów i byli gotowi do ścigania, jak tylko pojawiła się taka możliwość. Kiedy zimą szykowaliśmy się do sezonu, mieliśmy świetnie ułożony program przygotowań i bardzo bogaty kalendarz startów. W połowie marca było już wiadomo, że ze względu na sytuację epidemiologiczną wszystkie te plany ulegną zmianie.

- Ostatecznie sezon był krótki, ale bardzo intensywny. Niestety sporo ciekawych wyścigów zostało odwołanych lub przełożonych, niektóre z nich w nowych terminach nakładały nam się na siebie. Musieliśmy przeorganizować kalendarz tak, żeby wystartować w jak największej ilości imprez i wyciągnąć z niego jak najwięcej. Nie zawsze układało się tak, jak byśmy chcieli, ale jesteśmy zadowoleni, że udało nam się sporo ugrać dla siebie – podsumowuje Witecki.

Zespół ze Stalowej Woli rozpoczął ściganie w połowie lipca startem Dookoła Mazowsza, gdzie pierwsze podium etapowe zaliczył Sylwester Janiszewski, a chwilę później Paweł Franczak stał na podium GP Kranj. Sibiu Cycling Tour (2.1) przyniosło pierwszy naprawdę poważny sprawdzian, który ze bardzo dobrym wynikiem zakończył Piotr Brożyna. Patryk Stosz triumfował w Tour of Bulgaria, później swoją dyspozycję wykorzystując także w trakcie Tour de Pologne, w którym wywalczył koszulkę najlepszego górala. Sylwester Janiszewski wygrywał etapy Belgrade-Banjaluka oraz Wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków, gdzie stanął także na podium klasyfikacji generalnej. Piotr Brożyna był też trzeci w Małopolskim Wyścigu Górskim, a Voster ATS Team wygrał klasyfikację drużynową. I w końcu bardzo cenny dla zespołu medal mistrzostw Polski wywalczony przez Pawła Franczaka.

Jak wygląda przyszłość ekipy? Odpowiada Krzysztof Parma, team manager: - Organizacyjnie ten rok był jednym wielkim wyzwaniem. Bardzo się cieszę, że udało nam się przetrwać pierwszą połowę roku, zebrać siły i środki, żeby wystartować ze ściganiem i summa summarum zaliczyć bardzo udany sezon. Jesteśmy tym bardziej wdzięczni naszym sponsorom i partnerom, że przeszli z nami ten trudny czas, chcą kontynuować wspólne działania i razem z nami rozwijać nasz kolarski projekt. Obecnie jesteśmy na etapie domykania składu na przyszły rok i planowania sezonu 2021, który mam nadzieję, że będzie już bardziej przewidywalny. Wkrótce zaczniemy dzielić się dalszymi planami związanymi z działaniem ekipy.

Wróć

Kontakt