Artur Sowiński zasili Voster ATS Team

2021-11-08 00:00:00
Pierwszym potwierdzonym przez ekipę Voster ATS transferem jest zakontraktowanie na sezon 2022 Artura Sowińskiego. 24-latek jest znany ze swoich predyspozycji do jazdy w cięższym terenie.

Dla Sowińskiego będzie to pierwszy kontrakt zawodowy w Polsce. W sezonie 2021 reprezentował barwy zespołu Mostostal Puławy, a wcześniej kolarskie doświadczenie zdobywał ścigając się we Włoszech – w tym w 2020 r. w ekipie kontynentalnej Sangemini Trevigiani. Jako zawodnik wykazuje zdolności do jazdy po górach i na koncie ma tytuł Górskiego Mistrza Polski U23 (2019) czy drugie miejsce na etapie Małopolskiego Wyścigu Górskiego (2019).

Artur Sowiński:

- Jestem bardzo szczęśliwy, że od nowego sezonu będę zawodnikiem Voster ATS Team. Jest to kolejny krok naprzód w mojej kolarskiej karierze. W przyszłym roku chciałbym pomóc drużynie w osiągnięciu jak najlepszych rezultatów. Fakt, że w drużynie mamy bardzo utytułowanych i doświadczonych zawodników, dodaje mi wiele motywacji do przygotowań pod kątem nowego sezonu i nadziei na dalsze podnoszenie mojego poziomu. Dziękuję kierownictwu ekipy za tę szansę, postaram się wykorzystać ją w stu procentach.

Dyrektor sportowy ekipy, Mariusz Witecki:

- Artur ma predyspozycje do jazdy po górach, a takiego zawodnika szukaliśmy. Mamy nadzieję, że uzupełni i wesprze Szymona Rekitę i Pawła Cieślika w trudniejszym terenie. Artura zauważyłem w 2019 roku, kiedy bardzo dobrze pojechał ciężki etap MWG z metą na Przehybie, zajmując tam drugie miejsce. Jest jeszcze młodym zawodnikiem i liczę, że w naszej ekipie rozwinie się i pokaże pełnię swoich możliwości, bo nie mam wątpliwości, że potencjał ma bardzo duży. Jestem przekonany, że będzie dla nas dużym wsparciem.