Bartosz Rudyk zasili Voster ATS Team

2022-11-09 00:00:00
Specjalizujący się w średniodystansowych konkurencjach na torze Bartosz Rudyk, świetnie sprawdza się też w sprinterskich pojedynkach na szosie. W sezonie 2023 uzupełni skład Voster ATS Team.

fot. arch. prywatne

24-latek z powodzeniem łączył dotychczas starty na torze i na szosie. W pierwszej z dyscyplin sięgnął m.in. po młodzieżowe mistrzostwo Europy w scratchu i brąz w madisonie. W minionym sezonie, reprezentując barwy Santic Wibatech, wykazywał się w wyścigach szosowych jako dobry sprinter. Wywalczył dwa razy podium etapowe w Belgrade-Banjaluka czy w Istrian Spring Trophy.

Tymi sukcesami zwrócił uwagę dyrektora sportowego swojej nowej drużyny, Mariusza Witeckiego, który tak komentuje zakontraktowanie Rudyka:

„Bartosz będzie bardzo przydatnym zawodnikiem w naszym składzie. Mam nadzieję, że odciąży trochę Patryka Stosza, żeby w przypadku sprinterskich końcówek nie był jedynym, na którego liczymy. Oprócz tego, będzie istotnym ogniwem naszego pociągu, kiedy finiszował będzie właśnie Patryk. To kolarz z potencjałem, cieszę się, że będziemy mogli dać mu szansę dalszego rozwoju”.

Sam zawodnik również nie kryje zadowolenia:

„Voster ATS Team to jeden z topowych zespołów kontynentalnych. Cieszę się, że mogę dołączyć do tej drużyny i dodaje mi to motywacji i mobilizacji do cięższej pracy. W minionym sezonie wiosną wywalczyłem parę solidnych wyników. Dalsza część sezonu nie do końca poszła po mojej myśli - problemy zdrowotne spowodowały, że nie potrafiłem złapać dobrej dyspozycji. Liczę, że w przyszłym roku będę mógł sobie to odbić. Chciałbym się sprawdzić w pociągu sprinterskim, a gdy nadarzy się okazja walczyć na finiszach”.