Circuit des Ardennes na zamknięcie sezonu szosowego

2021-10-07 00:00:00
Startem w Circuit des Ardennes International (UCI 2.2) ekipa Voster ATS podsumuje swój tegoroczny sezon szosowy. Do Francji biało-zieloni wyruszyli w mocnym, sześcioosobowym składzie.

fot. Szymon Gruchalski

Etapówka w północnej Francji zostanie rozegrana od 7 do 10 października. W programie cztery ciekawe odcinki, z czego trzeci można określić mianem "królewskiego" etapu.

Mariusz Witecki, dyrektor sportowy Voster ATS Team, komentuje:

- Zapowiada się, że to będzie ciężki wyścig. Codziennie teren jest wymagający, a podczas sobotniego etapu czeka nas aż dziewięć górskich premii. Na starcie stanie pokaźny peleton złożony z 24 ekip. W przeddzień wyścigu przywitał nas deszcz i 10 stopni, ale od startu ma być już optymalna pogoda do ścigania.

- My postaramy się powalczyć o etap, a jeśli wyścig ułoży się po naszej myśli to także o jak najlepsze miejsce w klasyfikacji generalnej. To ostatni szosowy start naszej ekipy w tym roku, więc oczywiście zależy nam, żeby dobrze zakończyć sezon 2021.

7 października: etap 1, Sedan-Sedan, 124 km
8 października: etap 2, Vouziers-Vouziers, 187 km
9 października: etap 3, Chooz-Hargnies, 167 km
10 października: etap 4, Tournes - Charleville-Mézières, 170 km

Skład Voster ATS Team na Circuit des Ardennes International: Paweł Cieślik, Sylwester Janiszewski, Damian Papierski, Maciej Paterski, Szymon Rekita, Patryk Stosz.