CRO Race, czyli sześć dni ścigania w Chorwacji

2021-09-27 00:00:00
Mocno obsadzony CRO Race (UCI 2.1) będzie kolejnym wyzwaniem ekipy Voster ATS Team. Naszych zawodników czeka w Chorwacji sześć dni wymagającego ścigania.

fot. Szymon Gruchalski

Zmagania rozpoczną się we wtorek, 28 września, w miejscowości Osijek. Na początek organizatorzy zaplanowali najdłuższy, liczący 237 km odcinek. W kolejnych dniach peleton przejedzie na południe, by w niedzielę zameldować się ponownie w północnej części Chorwacji, gdzie rywalizacja zakończy się w Zagrzebiu.

Na liście startowej, oprócz dwóch polskich ekip, zobaczyć można cztery zespoły WorldTeams oraz siedem ekip drugiej dywizji. Zmagania będzie można śledzić na żywo w Internecie.

- Stawka jest bardzo mocna, ale mamy też dobry skład, więc z pewnością będziemy starali się ugrać coś dla siebie. Wyścig jest wymagający, nie tylko pod względem trasy etapów, ale też ilości transferów. Ważne więc będzie, żeby zdążyć wypocząć. Sezon powoli zbliża się do końca, ale mamy dobrą passę i zależy nam, żeby pozytywnymi akcentami podsumować ten rok - tłumaczy dyrektor sportowy Voster ATS Team, Mariusz Witecki.

Skład Voster ATS Team na CRO Race: Sylwester Janiszewski, Szymon Rekita, Paweł Franczak, Maciej Paterski, Mateusz Grabis, Paweł Cieślik, Damian Papierski