Damian Papierski zamyka skład Voster ATS Team

2020-12-02 00:00:00
Ostatnim kolarzem, który dołączy do ekipy Voster ATS w sezonie 2021 jest Damian Papierski. Będzie on ważnym ogniwem biało-zielonego pociągu w sprinterskich końcówkach oraz na płaskich etapach wyścigów.

CCC Development Team

20-letni zawodnik minione dwa sezony ścigał się w barwach CCC Development Team. W tym roku ponownie wywalczył brązowym medal mistrzostw Polski U23 w indywidualnej jeździe na czas. Wcześniej był mistrzem Polski juniorów w tej specjalności. Ma na swoim koncie także sukcesy w kolarstwie torowym, a wśród nich mistrzostwo Europy w wyścigu drużynowym na dochodzenie.

- Na wstępie chciałbym bardzo podziękować kierownictwu ekipy za zaufanie. Cieszę się, że mogę dołączyć do Voster ATS Team – komentuje Damian Papierski. - Miniony sezon był bardzo specyficzny przez panującą pandemię, lecz mimo to udało mi się wywalczyć brązowy medal mistrzostw Polski na czas. Nie mogę się doczekać kolejnego sezonu w nowej ekipie. Będę tam miał dobre warunki, żeby dalej uczyć się kolarstwa. Skupiam się na solidnym przygotowaniu do wiosny. Będę dawał z siebie wszystko, żeby pomagać kolegom i wspólnie z nimi osiągać dobre wyniki.

Z transferu jest również zadowolony Mariusz Witecki, dyrektor sportowy zespołu: - Damian jest dopełnieniem naszego składu. To zawodnik o dużych predyspozycjach w jeździe indywidualnej na czas, a co za tym idzie ma szansę być bardzo przydatnym ogniwem zespołu w płaskim terenie, nadającym tempo w peletonie oraz walczącym wraz z kolegami na finiszach. Jest jeszcze bardzo młodym kolarzem i przy starszych zawodnikach może się dużo nauczyć, co na pewno zaprocentuje u niego w przyszłości.

Papierski to czwarte po Szymonie Rekicie, Szymonie Krawczyku i Macieju Paterskim nazwisko wzmacniające ekipę Voster ATS. W sumie zespół będzie liczył jedenastu kolarzy. Pierwsze spotkanie organizacyjne drużyny w nowym składzie zaplanowano na początek grudnia.

Skład Voster ATS Team na sezon 2021:

Paweł Cieślik, Paweł Franczak, Mateusz Grabis, Sylwester Janiszewski, Szymon Krawczyk, Jakub Murias, Damian Papierski, Krzysztof Parma, Maciej Paterski, Szymon Rekita, Patryk Stosz