Dawid Wika-Czarnowski w Voster ATS Team

2023-11-30 00:00:00
W sezonie 2024 barwy Voster ATS Team będzie reprezentował Dawid Wika-Czarnowski.

Dawid Wika-Czarnowski

VosterATSTeam

Wychowanek klubu UKS Jedynka Kórnik, w ostatnich dwóch latach zbierał doświadczenie ścigając się również w barwach belgijskiego FlandersColor-Galloo Team i to z sukcesami - jak choćby w Route d'Eole, gdzie dwa razy stawał na etapowym podium i był drugi w klasyfikacji końcowej. Wysoko meldował się w wyścigach International Cottbuser Junioren oraz Zillebeke Koers Hill. Wywalczył też srebrny medal w jeździe indywidualnej na czas mistrzostw Polski juniorów.

Dyrektor sportowy Voster ATS Team, Mariusz Witecki, tak komentuje ten transfer:

Dawid będzie najmłodszym w naszej ekipie, jednak trzeba zauważyć, że jak na swój wiek ma spore doświadczenie w startach za granicą, gdzie ostatnie dwa lata regularnie rywalizował z najlepszymi juniorami. Dawid ma duży potencjał który postaramy się rozwinąć. Wydaje się że powinien dobrze sobie radzić w wyścigach jednodniowych. W sezonie 2024 będzie zbierał doświadczenie i liczymy na to, że będzie silnym ogniwem naszej drużyny i reprezentacji Polski.

Sam zawodnik również nie kryje zadowolenia:
Transfer do Voster ATS Team jest dla mnie najlepszym rozwiązaniem i bardzo się cieszę z tej decyzji. Jestem pełen entuzjazmu i gotowy na nowe wyzwania, jakie mam przed sobą.

Będę wykorzystywał tę szansę, żeby uczyć się od starszych kolegów i gromadzić cenne doświadczenie. Obecnie rozpoczynam okres przygotowawczy i będę ciężko pracował przed zbliżającym się sezonem.

Mijający rok był dla mnie jak słodko-gorzka podróż, pełna nowych doświadczeń. Przez dwa lata w juniorach ścigałem się na najwyższym poziomie i chociaż napotkałem na trudności, to z każdym wyścigiem czułem się silniejszy i pewniejszy swoich możliwości. Nie mogę się doczekać mojego pierwszego sezonu w zawodowym peletonie w zespole Voster ATS Team.