Grabis drugi w Memoriale Łasaka

2021-08-16 00:00:00
Mateusz Grabis zameldował się drugi na mecie Memoriału Henryka Łasaka. Zwyciężył Michal Kukrle (Elkov-Kasper), a podium dopełnił jego klubowy kolega Adam Toupalik.

fot. Szymon Gruchalski

Wyścig rozgrywany był na bardzo wymagającej rundzie wokół Limanowej. Zawodnicy do przejechania mieli pięć okrążeń, na każdym trudność sprawiały trzy konkretne podjazdy. W sumie do pokonania były 144 km i 3200 m w pionie.

Mateusz komentuje przebieg wyścigu:

„Pierwsza runda była w miarę spokojna. Duża kraksa podzieliła peleton, lecz na wjeździe na drugie okrążenie peleton znów był razem. Od drugiej rundy zaczęły się liczne ataki. Starałem się jechać czujnie, aż w końcu w sześciu oderwaliśmy się od peletonu. Później dojechało do nas jeszcze dwóch zawodników i współpraca w odjeździe dobrze się układała.

Na przedostatniej rundzie zaczęli odpadać z ucieczki pojedynczy zawodnicy. Ja cały czas dobrze się czułem i kontrolowałem sytuację. Na finałowym okrążeniu, na najdłuższym podjeździe, kolarze z Elkov-Kasper zaczęli atakować. Przetrzymałam ich ataki i w trzech jechaliśmy do mety. Na ostatnim podjeździe, 5 km przed metą skoczył Kukrle i nie zdołałem odpowiedzieć na jego atak. Tak już dojechaliśmy pojedynczo do mety”.