Maciej Paterski zostaje w Voster ATS Team

2021-11-15 00:00:00
Maciej Paterski ma za sobą bardzo udany sezon, w którym sięgnął po wymarzony tytuł mistrza Polski. W przyszłym roku ten zawodnik pozostanie w naszych szeregach.

fot. Szymon Gruchalski

Dla 35-letniego Paterskiego był to pierwszy sezon w barwach Voster ATS Team. W tym czasie na swoje konto zapisał złoty medal szosowych mistrzostw Polski, ale także wygrał etap i klasyfikację generalną CCC Tour Grody Piastowskie (UCI 2.2) czy klasyfikację górską Tour de Hongrie i Turul Romaniei (oba UCI 2.1). Był też bardzo istotnym ogniwem całej drużyny, walcząc w obiecujących ucieczkach czy rozprowadzając Patryka Stosza na finiszach. W sezonie 2022 biało-czerwona koszulka pozostanie w zespole ze Stalowej Woli.

- Miniony sezon był dla mnie wyjątkowy, oczywiście ze względu na zdobycie koszulki mistrza Polski. Przyznaję, że był to mój wielki sportowy cel, który udało się spełnić w barwach Voster ATS. Cieszę się również, że mogłem pomóc kolegom z drużyny w odniesieniu sukcesów, bo wygrywanie razem z nimi jest dla mnie równie satysfakcjonujące jak jazda „na siebie”. Mam nadzieję, że przyszły rok będzie udany - zarówno dla mnie, jak i dla całego zespołu. Dobrze czuję się tu gdzie jestem, więc ze sporą motywacją przystępuję do przygotowań pod kątem nowego sezonu – komentuje mistrz Polski.