Mateusz Grabis kolejny rok z nami

2022-11-10 00:00:00
Ciężko już sobie wyobrazić tę drużynę bez niego. Voster ATS Team potwierdza, że Mateusz Grabis nadal będzie ścigał się w biało-zielonych barwach w sezonie 2023.

fot. Szymon Gruchalski

Jest cenionym pomocnikiem, który potrafi dać z siebie wszystko, ale nieraz pokazywał też, że jest w stanie powalczyć o sukcesy na swoje konto. Pochodzący z Sarnowa 28-latek jest w ekipie Voster ATS Team (wcześniej Voster Uniwheels) od początku jej działania jako grupa kontynentalna. Sezon 2023 będzie więc jego siódmym w tej formacji.

Jaki był dla niego ten rok Mateusz Grabis komentuje:

"W tym roku przez długi okres utrzymywałem się w wysokiej dyspozycji sportowej, z czego jestem zadowolony. Ominęły mnie kontuzje i choroby, więc mogę ten sezon zaliczyć na plus. Na pewno najważniejszym wyścigiem w tym roku, w jakim startowałem, było Tour de Pologne. Starałem się jechać aktywnie i mam nadzieję, że dostarczyłem trochę pozytywnych emocji kibicom. Na etapach, na których nie byłem w ucieczce, pomagałem chłopakom w walce o jak najwyższe lokaty na mecie. Ogólnie cały wyścig to wielkie sportowe wydarzenie, więc cieszę się, że w tym roku byłem jego częścią."

Pytany o plany i cele na przyszły rok, odpowiada:

"Chciałbym zapisać na swoim koncie jakieś zwycięstwo etapowe, w jakimś nowym wyścigu, w którym jeszcze nie powalczyłem wcześniej."