Mateusz Kostański w Voster ATS Team

2021-11-19 00:00:00
Tegoroczny mistrz Polski orlików dołączy do zespołu Voster ATS. Biorąc pod uwagę swoje predyspozycje, Mateusz Kostański będzie dla naszej ekipy dobrym wsparciem w płaskim terenie.

22-latek występował w tym sezonie w barwach KK Tarnovia Tarnowo Podgórne. Podczas szosowych mistrzostw Polski sięgnął wśród orlików po złoto ze startu wspólnego i brąz w indywidualnej jeździe na czas. Jest drugim, po Arturze Sowińskim, zawodnikiem, który uzupełni w przyszłym roku skład Voster ATS Team.

Mariusz Witecki, dyrektor sportowy Voster ATS Team:

- Mateusz był w tym sezonie wyróżniającym się w Polsce młodzieżowcem. Poza zdobyciem tytułu mistrza Polski orlików, z bardzo dobrej strony pokazał się na wyścigu Dookoła Mazowsza czy w wyścigu L'Etoile d'Or, gdzie mocno przyczynił się do zwycięstwa Filipa Maciejuka i tym również zwrócił naszą uwagę. Liczymy na jego aktywną jazdę oraz na to, że wzmocni naszą drużynę w płaskim terenie. Myślę, że będziemy mogli obserwować jak rozwija się i dojrzewa jako zawodnik.

Mateusz Kostański:

- Jestem bardzo szczęśliwy, że będę mógł reprezentować barwy ekipy Voster ATS. To dla mnie ogromne wyróżnienie. Dziękuję za zaufanie kierownictwu zespołu i obiecuję, że nie zawiodę. W nadchodzącym sezonie chciałbym spełniać się w roli pomocnika i pokazać co potrafię. Mam nadzieję, że nadchodzący rok będzie udany dla naszej ekipy.