Paterski wysoko w PWZ Zuidenveld Tour

2021-09-18 00:00:00
Maciej Paterski zajął siódme miejsce w holenderskim klasyku PWZ Zuidenveld Tour (UCI 1.2). Zwyciężył Elmar Reinders (Riwal Cycling Team).

fot. Szymon Gruchalski

Wyścig rozgrywany był w północno-wschodniej części Holandii. Mocna obsada, kostka, sekcje brukowe i wąskie drogi, czyli kwintesencja szosowego ścigania w tej części Europy.

Przez połowę liczącego ponad 200 km wyścigu na czele utrzymywała się 4-osobowa ucieczka z Maciejem Paterskim. Po przetasowaniach, czołowa grupa powiększyła się do 24 zawodników, wśród nich było trzech reprezentantów Voster ATS Team.

W końcowej fazie wyścigu udaną akcję przeprowadził Elmar Reinders z Riwal Cycling Team, który samotnie pojechał po zwycięstwo, a za nim w pościg ruszyła kolejna dwójka kolarzy. Polacy próbowali gonić uciekinierów i na 15 km do kreski mieli ją już w zasięgu, jednak byli w swojej grupie jedynymi zainteresowanymi pościgiem, a rywale nie ułatwiali im zadania atakując w odpowiednich momentach.

Ekipa Voster ATS zadowala się więc siódmym miejscem Macieja Paterskiego i wysokimi lokatami Pawła Franczaka i Sylwestra Janiszewskiego. W niedzielę czeka ich kolejne starcie, tym razem w belgijskim klasyku Gooikse Pijl (UCI 1.1).