Patryk Stosz na podium w Banja Luce

2022-04-22 00:00:00
Pięć dni rywalizacji zapewnili kolarzom organizatorzy wyścigu etapowego Belgrade-Banjaluka. W tym czasie dwa razy udało nam się wywalczyć etapowe podium.

fot. Szymon Gruchalski

Bardzo pozytywnie otworzyliśmy zmagania w Belgradzie. W drużynowej jeździe na czas nasz zespół w składzie: Paweł Cieślik, Szymon Rekita, Patryk Stosz, Jakub Murias, Krzysztof Parma, Mateusz Kostański i Mateusz Grabis, wykręcił drugi rezultat. Tym samym całą drużyną stanęliśmy na podium pierwszego etapu!

Na drugi sukces przyszło nam czekać do ostatniego odcinka, gdzie na sprinterskim finiszu o zwycięstwo walczył Patryk Stosz. Tym razem starczyło na drugie miejsce, ale to dobry prognostyk przed kolejnymi startami.

Jak komentował na mecie nasz zawodnik:

„Ostatni etap liczył 165 km. Od samego rana wiał dość porywisty wiatr. Wiedzieliśmy, że na pewno peleton się rozerwie i tak faktycznie było. Już po około 25 km zaczęła się robić selekcja. Byliśmy czujni i jeździliśmy z przodu razem z Szymkiem Rekitą, Jakubem Muriasem i Mateuszem Kostańskim. Było dość wysokie tempo, z przodu zostało około 25 kolarzy i wiedzieliśmy, że to dojedzie do mety i że z tej grupki wyłoni się zwycięzca. Koledzy bardzo mi pomogli w końcówce - razem udało nam się wywalczyć drugie miejsce!”