Patryk Stosz najszybszy na finał WSiO

2022-07-04 00:00:00
Wyścig "Solidarności" i Olimpijczyków kończymy zwycięstwem Patryka Stosza na finałowym etapie do Łodzi. Wcześniej podium wywalczył również Szymon Krawczyk.

fot. Szymon Gruchalski

Tegoroczna "Solidarka" liczyła pięć etapów. Wyścig wystartował w Żorach, skąd kolarze kierowali się do Katowic. Tam na pierwszym finiszu Stosz zameldował się z piątą lokatą. Tego samego dnia, po południu, rozegrano drugi etap z Tarnowskich Gór do Sosnowca, ponownie zakończony dla nasz piątym miejscem Patryka Stosza.

Trzecie etap okazał się kluczowy dla losów klasyfikacji generalnej, gdyż do mety dojechała przed peletonem ucieczka. Harcownicy zapewnili sobie bezpieczną przewagę, pozwalającą myśleć już o czołowych miejscach na koniec wyścigu. Niestety dla nas sytuacja ta nie była korzystna i biało-zielonym pozostała walka o wygranie dwóch ostatnich etapów.

Na czwartym odcinku z Mielca do Tarnobrzega wszystko szło dobrze - w 4-osobowej ucieczce dnia walczył Szymon Krawczyk. Akcja ta zakończyła się powodzeniem, uciekinierzy dojechali do mety przed peletonem. Na finiszu Szymona dopadły niestety problemy techniczne i zdołał wpaść na metę z trzecią lokatą.

Ostatniego dnia kolarze rywalizowali na odcinku z Kielc do Łodzi. W sprinterskim pojedynku bezkonkurencyjny był Patryk Stosz, który cały wyścig ukończył na siódmym miejscu.