Patryk Stosz zamyka nasz skład na 2023

2022-12-22 00:00:00
O tym, że Patryk Stosz zostaje z nami zapewne już wiedzieliście, ponieważ pod koniec 2021 roku podpisał 2-letni kontrakt z naszym zespołem. Potwierdzamy jednak, że to już ostatnie nazwisko w przyszłorocznym składzie.

fot. VosterATSTeam

28-latek z Kluczborka jest niezawodny w sprinterskich końcówkach, a w dzięki swojej osobowości i poczuciu humoru - dodający całej ekipie woli walki.

Patryk Stosz:

"Miniony sezon w moim wykonaniu oceniam w skali szkolnej na czwórkę. Częściowo cele zrealizowałem - wygrałem klasyfikację najaktywniejszych kolarzy wyścigu Tour de Pologne i stanąłem 12 razy na podium zawodów UCI, choć zakładałem, że zwycięstw będzie trochę więcej. Nie udało się niestety wygrać mistrzostw Polski. Nie zawsze jednak okoliczności były sprzyjające. Jak wiemy, w kolarstwie do osiągnięcia zakładanych celów nie wystarczy tylko dobre przygotowanie pod względem psychofizycznym, ale również inne czynniki muszą zagrać. W ekipie następują pozytywne zmiany, więc zakładam, że to, czego nie udało się zrealizować w tym roku, uda się w następnym.

A cele mam podobne: odnieść jak najwięcej zwycięstw w wyścigach z kalendarza UCI, aby pomóc mojej drużynie znaleźć się w pierwszej trójce rankingu UCI na koniec sezonu 2023, zdobyć tytuł mistrza Polski i znów zakwalifikować się do reprezentacji Polski na Tour de Pologne i zwyciężyć w jednej z klasyfikacji. Tym bardziej, że wszystko wskazuje na to, iż przyszłoroczny Tour pojedzie przez moje rodzinne tereny!"