Pierwsze punkty UCI zdobyte w Chorwacji!

2021-03-10 00:00:00
Voster ATS Team rozpoczął sezon dwoma klasykami rozgrywanymi w Chorwacji: Umag Trophy i Poreč Trophy, w którym Patryk Stosz zajął czwarte miejsce.

fot. Mario Stiehl

3 marca nasi kolarze po raz pierwszy w tym sezonie przypięli do koszulek numery startowe. W programie Umag Trophy (UCI 1.2) było siedem stosunkowo płaskich rund. O kolejności na mecie zadecydował finisz z peletonu. Niestety mieliśmy trochę pecha i Sylwester Janiszewski, który miał walczyć w końcówce złapał defekt niedługo przed metą. Pałeczkę przejął więc Maciej Paterski, który ostatecznie zameldował się jako dwunasty na kresce.

Cztery dni później peleton ruszył na trasę Poreč Trophy (UCI 1.2). Choć skończyliśmy go z Patrykiem Stoszem tuż za podium, to na pewno możemy uznać ten wyścig za udany i pokazujący, że mamy silną drużynę!

Tak Patryk komentował przebieg wyścigu:
„Nasza taktyka zakładała dowiezienie Pawła Franczaka w komfortowych warunkach do ostatniego podjazdu, na końcu którego była usytuowana meta. W miarę upływu dystansu musieliśmy z różnych względów się przeorganizować i ustaliliśmy, że pojedziemy na mnie. Końcówka bardzo mi pasowała. Było blisko półtora kilometra pod górkę o średnim nachyleniu około 5%. Koledzy wykonali kapitalną robotę i przed finałowym podjazdem wyprowadzili mnie na bardzo dobrą pozycję. Bardzo dziękuję Wam chłopaki!”

Końcówka wyścigu była dość nerwowa, na około 3 km przed metą miała miejsce kraksa w środku peletonu, a kolejna przed finiszem - nie miała ona jednak wpływu na walkę o TOP10. Cieszymy się, że mamy na koncie pierwsze w tym sezonie punkty do rankingu UCI.