Radosław Frątczak zasila Voster ATS Team

2023-11-25 00:00:00
Pierwszy z transferów ekipy Voster ATS na 2024 to Radosław Frątczak. Po trzech sezonach w Klubie Kolarskim Tarnovia, 21-letni kolarz zmienia barwy na biało-zielone.

Radosław Frątczak

Voster ATSTeam

Swoją wartość jako zawodnik udowodnił m.in. na wyścigu Tour de L'Avenir, zajmując drugie miejsce na etapie. Szosowe mistrzostwa Polski ze startu wspólnego elity mężczyzn zakończył na 4 miejscu. Walczył w wyścigach: Dookoła Mazowsza, „Solidarności” i Olimpijczyków i w Małopolskim Wyścigu Górskim. Ma też na swoim koncie sukcesy torowe.

Dyrektor sportowy Voster ATS Team, Mariusz Witecki, obserwował Frątczaka od dłuższego czasu, by w końcu zakontraktować go na nadchodzący sezon:

- Jestem zadowolony, że Radosław trafił do nas - komentuje Witecki. - Na pewno będzie jednym z liderów, zwłaszcza na wyścigi odpowiadające jego charakterystyce. Postaramy się, aby w naszej drużynie jeszcze bardziej się rozwinął.

- Naszym wspólnym cele jest, aby Radek przez ciągłą możliwość zagranicznych startów UCI w sezonie 2024 wskoczył na wyższy poziom, co będzie procentowało też w startach z Reprezentacją Polski na Pucharach Narodów, czy imprezach mistrzowskich, gdzie jest w stanie walczyć nawet o miejsca medalowe.

Jak komentuje sam zawodnik:

- Dołączenie do Voster ATS Team to dla mnie szansa, żeby rozwijać się i dążyć do sportowych celów. Miniony sezon był dla mnie bardzo udany - zaczynając od wyścigów na torze w Belgii, skończywszy na wyścigu szosowym Tour de l’Avenir czy mistrzostwach Europy. Te starty dodały mi wiary w siebie i jestem przygotowany, żeby stawiać sobie kolejne wyzwania.

- Ambicje mam spore, chciałbym pokazać swoją determinację i potencjał na zbliżających się wyścigach szosowych i torowych oraz stawać na podium w gronie najlepszych kolarzy. Mam przekonanie, że to będzie dobry sezon w nowych barwach - kończy Frątczak.