Turul Romaniei: dwa etapy dla Stosza i podium końcowe dla Rekity

2021-09-06 00:00:00
Dla zespołu Voster ATS wyścig Turul Romaniei (UCI 2.1) był bardzo owocny. Dwa zwycięstwa etapowe i podium w klasyfikacji generalnej to tylko część naszego dorobku ze ścigania w Rumunii.

Patryk Stosz

fot. Szymon Gruchalski

Patryk Stosz dwa razy podnosił ręce na finiszach. Szymon Rekita zameldował się drugi na mecie „królewskiego etapu”, co pozwoliło mu stanąć na końcowym podium wyścigu. Maciej Paterski triumfował w klasyfikacji górskiej, a Patryk Stosz w punktowej. Cała ekipa zajęła drugie miejsce drużynowo.

Mariusz Witecki, dyrektor sportowy Voster ATS Team, komentuje:

- Jestem bardzo zadowolony, bo pojechaliśmy naprawdę dobry wyścig. Wracamy z całkiem pokaźnym dorobkiem. Ale co ważne, nasz zespół po raz kolejny pokazał, że potrafi dobrze pracować jako drużyna – to ogromnie mnie cieszy i napawa optymizmem na kolejne starty. Ostatecznie wyścig rozegrał się na sekundy pomiędzy czołówką zawodników. Mieliśmy w programie dwa etapy z metą pod górę i szczerze mówiąc, nie spodziewaliśmy się, że w klasyfikacji końcowej będzie tak „na styk”. To pokazuje tylko, że walka była wyrównana.
- Teraz czeka nas dosłownie chwila odpoczynku, bo od czwartku jedziemy kolejną etapówkę - Tour of South Bohemia na południu Czech. W tym samym czasie Maciej Paterski i Damian Papierski będą reprezentowali Polskę w szosowych mistrzostwach Europy. Później we wrześniu czekają nas jeszcze wyścigi w Belgii, Holandii i w Chorwacji.