Voster ATS Team na Turul Romaniei

2021-08-31 00:00:00
Ekipa Voster ATS zameldowała się w Rumunii, gdzie powalczy w kolejnym ważnym dla siebie wyścigu etapowym – Turul Romaniei (UCI 2.1).

fot. Szymon Gruchalski

Wyścig Dookoła Rumunii rozpocznie się 31 sierpnia krótkim prologiem na ulicach Timisoary. Po pięciu dniach peleton zakończy zmagania w Bukareszcie.

Mariusz Witecki, dyrektor sportowy Voster ATS Team, komentuje:

- Do Rumunii przyjechaliśmy walczyć o zwycięstwo etapowe oraz o jak najlepsze miejsce w klasyfikacji generalnej. W ostatnim czasie nasi kolarze pokazali, że są w wysokiej dyspozycji i będziemy chcieli to maksymalnie wykorzystać. Trasa wyścigu jest dosyć wymagająca: czeka nas prolog i pięć etapów. Drugi i trzeci z nich kończy się podjazdem na metę i można się spodziewać, że to one rozstrzygać będą losy klasyfikacji generalnej. Z kolei pierwszy, czwarty i piąty odcinek prawdopodobnie przyniosą nam sprinterskie finisze. W każdy dzień postaramy się szukać swojej szansy.
Wyścig będzie można śledzić na żywo dzięki udostępnianej przez organizatora relacji na stronie https://www.turulromaniei.ro/live/.

Skład Voster ATS Team na Turul Romaniei: Paweł Cieślik, Sylwester Janiszewski, Mateusz Grabis, Krzysztof Parma, Maciej Paterski, Szymon Rekita, Patryk Stosz