Zakończyliśmy słoweńską kampanię

2024-03-31 00:00:00
W marcu ekipa Voster ATS Team na dobre wróciła do ścigania. Trzeci miesiąc roku rozpoczęliśmy zgrupowaniem w chorwackiej Istrii, gdzie rywalizowaliśmy w Trofej Umag (jeszcze w lutym), Trofej Poreč oraz etapowym Istrian Spring Trophy.

Piotr Maślak

VosterATSTeam fot. Mario Stiehl

Wszystkie wspomniane wyścigi posiadały drugą kategorię Międzynarodowej Unii Kolarskiej UCI.

W starciu z najlepszymi ekipami kontynentalnymi w Europie, nasi zawodnicy poradzili sobie dobrze. W Trofej Poreč, kończącym się na lekkim podjeździe, na 7. pozycji finiszował Artur Sowiński, a na jednym z etapów Istrian Spring Trophy 6. miejsce zajął nasz sprinter Radosław Frątczak.

Po zakończeniu drugiego zgrupowania w tym sezonie wróciliśmy do Polski, gdzie przez kilka dni trenowaliśmy i odpoczywaliśmy przed kolejnymi startami. Te miały miejsce w Słowenii – ścigaliśmy się tam w czterech jednodniowych wyścigach kategorii UCI 1.2: GP Slovenian Istria, GP Brda-Collio, GP Goriska & Vipava Valley oraz GP Adria Mobil.

W słoweńskich klasykach aktywny był Dawid Wika-Czarnowski, który dwukrotnie reprezentował biało-zielone barwy Voster ATS Team w ucieczce dnia. Ataków w końcówkach próbował także Artur Sowiński, który dwa razy uplasował się w drugiej dziesiątce. Na 11. pozycji zmagania w GP Slovenian Istria ukończył natomiast Mateusz Kostański, a 7. miejsce w wymagającym GP Adria Mobil zajął Radosław Frątczak.

Teraz czeka nas chwila przerwy, a następnie powrót do rywalizacji na polskich szosach. Już 6 kwietnia staniemy na starcie Ślężańskiego Mnicha w Sobótce na Dolnym Śląsku. Będzie to otwarcie szosowego sezonu 2024 w Polsce!

Dawid Wika-Czarnowski w ucieczce (fot. Mario Stiehl)